Konferencja "Oczy autyzmu"

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Limanowej, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – Filia w Limanowej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej realizują w 2022 roku projekt edukacyjny 2022 Rok Marii Grzegorzewskiej – Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie…

W ramach projektu w dniu 1 kwietnia 2022 roku odbędzie się konferencja dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców „OCZY AUTYZMU”.

            Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. Dla wielu z nas autyzm to wyraz odmieniany przez wszystkie przypadki, nie identyfikujemy go z konkretną osobą. Dlatego niezwykle ważne jest ciągłe podnoszenie świadomości społeczeństwa, że w naszym otoczeniu jest mnóstwo osób dotkniętych tym zaburzeniem. Są tacy jak my, chociaż trochę inaczej postrzegają otaczający nas świat.

Zaproszenie wraz ze szczegółowym programem wydarzenia udostępniamy w załączeniu i zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie informacji gronu pedagogicznemu oraz rodzicom uczniów. Udział w konferencji jest bezpłatny i będzie potwierdzony imiennym zaświadczeniem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców zainteresowanych problematyką autyzmu do udziału w konferencji.

-> ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ "OCZY AUTYZMU"