Konferencja "Niedostosowani w środowisku szkolnym, wirtualnym i rodzinnym"

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Limanowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – Filia w Limanowej zapraszają na kolejne spotkanie organizowane w ramach projektu edukacyjnego "2022 Rok Marii Grzegorzewskiej – Każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie…"
 
W dniu 16 maja 2022 roku w sali kameralnej przy ul. Bronisława Czecha 4 w Limanowej odbędzie się konferencja dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców „NIEDOSTOSOWANI W ŚRODOWISKU SZKOLNYM, WIRTUALNYM I RODZINNYM"PROGRAM KONFERENCJI:

12:00 -12:10 Powitanie uczestników

12:10 -12:50 Znaczenie problemu niedostosowania społecznego w praktyce psychologa – mgr Artur Urbaniak - psycholog, psychoterapeuta, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Limanowej

12:50-13:30 Uwikłani w sieci – czyli o braku mocy rodzicielskiej - mgr Elżbieta Rokita – pedagog, tyflopedagog, terapeuta pedagogiczny, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Limanowej

13:30-14:00 Przerwa kawowa

14:00-15:00 „Czy tylko media mają wpływ na niedostosowanie społeczne dzieci i młodzieży?”- ks. dr Jerzy Smoleń – psycholog, psychoonkolog, wykładowca akademicki

Udział w konferencji jest bezpłatny i będzie potwierdzony imiennym zaświadczeniem. Zgłoszenia do dnia 12 maja 2022 roku przyjmuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – Filia w Limanowej – tel. 18 33 71 455; e-mail: pblim@poczta.onet.pl.

Termin niedostosowanie społeczne do polskiej literatury pedagogicznej wprowadziła Maria Grzegorzewska, zastępując nim stosowane uprzednio w pedagogice specjalnej określenia: „dziecko trudne”, „moralnie zaniedbane”, „moralnie upośledzone”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców zainteresowanych problematyką niedostosowania społecznego do udziału w konferencji.